ul. Wilcza 35/41 lokal nr 17 V p. 00-679 Warszawa

Sekrety Komunikacji

Serdecznie zapraszam na warsztat stacjonarny w Warszawie:
Sekrety Komunikacji
postały w oparciu o „Porozumieniu bez Przemocy”  dr Marshalla B. Rosenberga.

22-23 października 2022 r. lub
21-22 stycznia 2023 r.

Sposób, w jaki komunikujemy się z innymi oraz ze sobą, określa jakość naszego życia”.

Tony Robbins

 

Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka, obok takich jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych relacji ze sobą i z innymi. Przedmiotem dwudniowego warsztatu będzie podstawowy środek budowania relacji, a mianowicie sposób w jaki rozmawiamy.

 

Będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne kluczowe w relacjach, zwracać uwagę na jakość naszego myślenia, na język jakiego używamy, i uświadamiać sobie blokady komunikacyjne prowadzące do nieporozumień. Wszystko to w oparciu o model  Porozumienia bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication) amerykańskiego psychologa dr Marshalla B. Rosenberga.

 

 Dla kogo?

 

dla wszystkich, którzy pragną:

 • poprawiać jakość relacji osobistych i zawodowych;
 • zapobiegać nieporozumieniom;
 • szczerze wyrażać siebie w sposób uwzględniający innych;
 • słuchać innych ze zrozumieniem i empatią.

Uczestnicy wcześniejszych edycji tych warsztatów powiedzieli:

„Warsztaty poruszyły mnie dogłębnie. Zainspirowały mnie do wprowadzania w codzienne życie metod skutecznego porozumiewania się. Prowadząca z niezwykłym zaangażowaniem i w przystępny sposób przekazała wiedzę, którą mogę rozwijać dalej. Nie spodziewałem się, że relacje międzyludzkie mogą być tak fascynujące, jeśli wprowadzimy w życie kilka podstawowych zasad, które przyswoiłem na warsztatach. Polecam z całego serca wszystkim”.

Piotr Zalewski

 

„Jeżeli emocjonalnie reagujesz na trudne sytuacje i dziwisz się, że inni się zamykają na ciebie – skorzystaj z tych warsztatów, a znajdziesz sposób na polepszenie samopoczucia swojego i innych”. S. Maria Kowalik.

 

„Warsztaty te to dobry wstęp dla każdego, kto chce poznać podstawy metody PbP lub po prostu jej doświadczyć w komunikacji z innymi ludźmi. Największą zaletą warsztatów jest ich praktyczność. Teorii jest tyle ile potrzeba do przeprowadzenia wielu angażujących ćwiczeń, koncentrujących się na potrzebach uczestników. Te warsztaty to była dla mnie swoista sobotnio-niedzielna wycieczka w głąb siebie i okazja do przyjrzenia się temu jak komunikuję się z innymi”. Bartosz.

 

„Szczerze polecam uczestniczenie w tych warsztatach z kilku powodów. Po pierwsze – ze względu na przejrzyste tłumaczenie dość skomplikowanych kwestii dotyczących relacji międzyludzkich. Po drugie – wykorzystywanie konkretnych przykładów z życia uczestników, a nie czysto podręcznikowych. Ponadto, prowadząca chętnie odpowiadała na pytania i pomagała zrozumieć nasze potrzeby”. Joanna Górska.

 

Na warsztacie:

 • poznasz zasady komunikacji, która jest skuteczna, a zarazem oparta na szacunku i zrozumieniu;
 • zaczniesz rozpoznawać uczucia i potrzeby u siebie oraz u innych osób;
 • odpowiesz na pytanie: „co autor miał na myśli”, czyli o co może chodzić drugiej osobie ?
 • dowiesz się, co najbardziej blokuje komunikację;
 • przekonasz się, że nawet w sytuacjach konfliktowych możesz zachować życzliwość;
 • odkryjesz motywację kryjącą się za tym, co mówisz;
 • doświadczysz jasności i ulgi, gdyż zupełnie inaczej spojrzysz na swoje relacje;

 

Co wyróżnia ten warsztat?

 • przejrzysty, spójny model komunikacji;
 • żadnych manipulacji i sztuczek;
 • gwarancja, że zastosowanie tylko wybranych elementów poznanych na warsztatach, poprawi twoje relacje.

 

Prowadzenie:

Anna Makarska – od wielu lat edukatorka komunikacji wg metodologii Marshalla B. Rosenberga Nonviolent Communication, którą jest zafascynowana. Porozumienie bez Przemocy poznaje od 2003 roku – od czasu, kiedy Marshall B. Rosenberg był w Polsce. Była u niego dwukrotnie na warsztatach, łącznie 18 dni. Potem uczyła się u trenerów zagranicznych.

Prowadzi regularnie warsztaty o tej tematyce. Kształciła się też w wlelu nurtach rozwoju osobistego, m. in. w międzynarodowej Szkole Liderów Co-Active Training Institute (USA, 20 dni).

Przekazuje wiedzę i narzędzia, które rozwijają komunikację, relacje z innymi i ze sobą. Prowadzi regularnie warsztaty w Ośrodku Pomocy Psychologicznej INTEGRA w Warszawie oraz zdalnie. Pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym.

 

Termin: 22-23 października 2022 r. lub 21-22 stycznia 2023 r.

w sobotę w godz: 10:00-16:00;

w niedzielę w godzinach: 8:30-12:30.

 

Miejsce: CENTRUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ STOWARZYSZENIA PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH INTEGRA, ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa.

Zapisy: anna.makarska@gmail.com  lub tel. 503 476 647.

 

Cena: 390 zł.

Przy zapisaniu się 2 osób razem – cena 360 zł od osoby.

Jeśli koszty warsztatu pokrywa firma – cena 450 zł.

 

Wpłata zaliczki w kwocie 100 zł potwierdza miejsce na warsztacie.  2-dniowy warsztat stanowi całość i zapoznaje uczestników z podstawowymi komponentami i procesami Porozumienia bez Przemocy. Jest okazją do poznania metody przez osoby, które jeszcze jej nie znają, lub znają ją z lektury książek, artykułów, itp.

Dla osób, które już uczestniczyły w warsztatach PbP, może to być świetna okazja do przypomnienia i ugruntowania zdobytej uprzednio wiedzy i doświadczenia.

 

Zapewniamy komfort uczenia się w kameralnej grupie (maksymalnie 12 osób) podobnych zainteresowaniach. W ramach warsztatu uczestnicy otrzymają materiały potrzebne do wykonywania ćwiczeń.

 

 

INTEGRA - Ośrodek Pomocy Psychologicznej

realizacja: estinet.pl

Poradnia INTEGRA dołączyła do Ośrodka Pomocy Psychologicznej "Bednarska".
www.bednarska.warszawa.pl