ul. Wilcza 35/41 lokal nr 17 V p. 00-679 Warszawa

Praktyka Współczucia roczny kurs on-line 2023-2024

Praktyka Współczucia roczny kurs on-line 2023-2024

Zapraszam na Kurs Praktyka Współczucia oraz do Grupy Praktykującej.

Początek spotkań Grupy: czwartek 23 marca 2023 r.

Kurs jest dla tych z Was, którzy chcieliby doświadczać więcej zrozumienia, empatii i życzliwości  w relacjach i w swoim życiu.

Jest stworzony przez Thoma Bonda na podstawie Porozumienia bez Przemocy dr Marshalla B. Rosenberga.

Więcej szczegółów tutaj:

https://praktykawspolczucia.pl/

_________________________________________________

 

Grupa Praktykująca

Grupa praktykująca to spotkania cotygodniowe, które dają możliwość ćwiczenia wiedzy z kursu Praktyka Współczucia. Jest skierowana do tych z Was, którzy pragną doświadczyć w życiu zmiany.Na poziomie praktycznym – przez wspieranie się w zrozumieniu materiału kursu i wykonywanie ćwiczeń z innymi. Celem grupy jest możliwie najpełniejsze wykorzystanie rocznego czasu, by zakorzeniać Porozumienie bez Przemocy w życiu.

 

Osoby, które uczestniczyły we wcześniejszych grupach powiedziały:

W trakcie trwania rocznego kursu mój 15-letni syn przestał mówić do mnie ” Mamo, ty mnie w ogóle nie rozumiesz” – co wcześniej zdarzało mu się często. To dla mnie bardzo jawny i wzruszający efekt pracy na kursie.” Ewa.

Bycie w grupie praktykującej jest, według mnie, istotą tego kursu. Bardzo podobały mi się scenki i ćwiczenia, które robiliśmy, bo były one najbliżej mojego życia i dawały mi umiejętności znajdywania się w realnych sytuacjach”. Grażyna.

Grupa praktykująca ma moc i daje motywację”. Basia.

Dzięki kursowi lepiej siebie rozumiem i jestem dla siebie łagodniejsza. Aniu, dziękuję Ci za przykłady ze swojego życia, którymi się dzieliłaś – one do mnie mocno trafiały”. Ewa.

 

Tak więc, jeśli:

– cenisz sobie uczenie się z innymi i dzielenie się doświadczeniami w niewielkiej grupie osób o podobnych zainteresowaniach,

– chcesz praktykować treści kursu, a być może z doświadczenia wiesz, że nie jest łatwo do tego przysiąść samej/samemu (bo dużo obowiązków, terminy, rodzina, etc.),

– chciałbyś/chciałabyś ćwiczyć regularnie i motywować się do tego w grupie,

to być może taka grupa będzie dla Ciebie odpowiednia.

 

Grupa praktykująca obejmuje 52 spotkania on-line, raz w tygodniu w czwartki, przez rok.

Początek: 23 marca 2023 r.

Godziny: 18:00-19:30.

 

Struktura spotkań:

  • Rozpoczęcie i przypomnienie wiedzy z poprzedniego tygodnia.
  • Temat przewodni – część teoretyczna, przykład z życia, dyskusja.
  • Ćwiczenia na forum grupy oraz „scenki”, czyli jak w rzeczywistości moglibyśmy przeprowadzić daną rozmowę.
  • Ćwiczenia w małych grupach.
  • Podsumowanie (czego się nauczyliśmy) i zakończenie.

 

Tematy:

Spotkania rozpoczniemy od przyjrzenia się podstawowemu założeniu Porozumienia bez Przemocy, że “wszystko co robimy lub mówimy może być postrzegane jako próba zaspokojenia potrzeb”. W miarę upływu kursu będziemy pogłębiać zrozumienie PbP, przechodząc do tematów bardziej zaawansowanych, np. dotyczących radzenia sobie ze złością czy tworzenia życia zgodnego z naszymi wartościami.

Kurs zawiera ponad 50 tematów ilustrowanych niezwykle ciekawymi przykładami z codziennego życia autora. Ich lista znajduje się tutaj: https://praktykawspolczucia.pl/lista-koncepcji/.

W trakcie trwania kursu, niezależnie od cotygodniowych spotkań, uczestnicy będą moglićwiczyć słuchanie empatyczne oraz być wysłuchanymi w tzw. „dwójkach empatycznych”. Więcej informacji – na kursie.

 

Wymagania:

  • stabilne połączenie z internetem,
  • cicha przestrzeń, bez zakłóceń zewnętrznych w czasie spotkań (wiem, że nie zawsze jest to możliwe :),
  • chęć zdobywania wiedzy.

 

Prowadzenie: Anna Makarska

PbP poznaję od 2003 roku – od czasu, kiedy dr Marshall B. Rosenberg był w Polsce. Uczestniczyłam dwukrotnie w jego warsztatach, łącznie 18 dni. Kontynuowałam naukę u trenerów zagranicznych. Natomiast kurs Thoma Bonda poznałam ok. 5 lat temu, czytając książkę Thoma: „The Compassion Book”. Od trzech lat uczestniczę w Kursie i prowadzę Grupy Praktykujące.

Od wielu lat dzielę się PbP regularnie na warsztatach.Wiedzę i praktykę w zakresie prowadzenia warsztatów zdobywałam m. in. w międzynarodowej Szkole Liderów Co-Active Training Institute (USA, 20 dni).Nie wyobrażam sobie jak wyglądałoby moje życie i relacje, gdybym nie poznała PbP. Chociaż może to zabrzmieć dziwnie – wciąż zgłębiam tę metodę. Cały czas zdumiewa mnie

jak narzędzia i umiejętności, w które wyposaża NVC, pomagają w tworzeniu pełniejszego życia.🙂

 

Koszt:

Od 50-70 zł za każde, 1,5 h spotkanie, płatne z góry za cały miesiąc, niezależnie od nieobecności.

Jeśli masz stabilną sytuację finansową, możesz rozważyć wpłaty 60 lub 70 zł od spotkania. Umożliwi to uczestnictwo osobom o niższych możliwościach finansowych.

Jeśli koszt jest jedyną przeszkodą w uczestnictwie, proszę o kontakt oraz w razie innych pytań.

 

Zapisy:  mailem na:anna.makarska@gmail.com podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, lub telefonicznie: 503 476 647.

 

Bezpłatne wprowadzenie do komunikacji empatycznej:

Jeśli chcesz doświadczyć spotkania podobnego do spotkań grupy praktykującej i poznać jedno z kluczowych ćwiczeń kursu „Praktyka współczucia”, zapisz się na „Bezpłatne wprowadzenie do komunikacji empatycznej”.

INTEGRA - Ośrodek Pomocy Psychologicznej

realizacja: estinet.pl

Poradnia INTEGRA dołączyła do Ośrodka Pomocy Psychologicznej "Bednarska".
www.bednarska.warszawa.pl