ul. Wilcza 35/41 lokal nr 17 V p. 00-679 Warszawa

Praktyka Współczucia on-line

Praktyka Współczucia

roczny kurs on-line 2022

 Zapraszam na Kurs Praktyka Współczucia oraz do Grupy Praktykującej.

Zapisy do Grupy Praktykującej trwają. 

Spotkania: w czwartki od 18.00 do 19.30. 

 

Kurs jest “dla wszystkich, którzy pragną doświadczać więcej współczucia, zrozumienia i harmonii w swoim życiu i otoczeniu.”

Rozpoczyna się w marcu 2022 r., a kończy w marcu 2023 roku.

Jest stworzony przez Thoma Bonda na podstawie Porozumienia bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga.

Więcej szczegółów tutaj:

https://praktykawspolczucia.pl/

Grupa Praktykująca

Grupa praktykująca to spotkania cotygodniowe po to by, jak mówi jej nazwa, praktykować, ćwiczyć  – wiedzę z kursu Praktyka Współczucia on-line. Jest skierowana do osób, które pragną doświadczyć w życiu zmiany, a na poziomie praktycznym – wspierać się w zrozumieniu materiału kursu i wykonywać ćwiczenia z innymi. Celem grupy jest możliwie najpełniejsze wykorzystanie rocznego czasu, by zakorzeniać Porozumienie bez Przemocy w życiu.

Tak więc:

– jeśli cenisz sobie uczenie się z innymi i dzielenie się doświadczeniami w niewielkiej grupie osób o podobnych zainteresowaniach,

– jeśli chcesz praktykować treści kursu, a być może z doświadczenia wiesz, że nie jest łatwo do tego przysiąść samej/samemu (bo dużo obowiązków, terminy, rodzina, etc.),

– jeśli chciałbyś/chciałabyś ćwiczyć regularnie i motywować się do tego w grupie,

to być może grupa praktykująca będzie dla Ciebie dobrym miejscem nabywania umiejętności komunikacyjnych i życiowych.

 

Osoby, które uczestniczyły w grupie praktykującej poprzedniej edycji kursu powiedziały:

W trakcie trwania rocznego kursu mój 15-letni syn przestał mówić do mnie ” Mamo, ty mnie w ogóle nie rozumiesz” – co wcześniej zdarzało mu się często. To dla mnie bardzo jawny i wzruszający efekt pracy na kursie.” Ewa.

Bycie w grupie praktykującej jest, według mnie, istotą tego kursu. Bardzo podobały mi się scenki i ćwiczenia, które robiliśmy, bo były one najbliżej mojego życia i dawały mi umiejętności znajdywania się w realnych sytuacjach”. Grażyna.

Grupa praktykująca ma moc i daje motywację”. Basia.

Dzięki kursowi lepiej siebie rozumiem i jestem dla siebie łagodniejsza. Aniu, dziękuję Ci za przykłady ze swojego życia, którymi się dzieliłaś – one do mnie mocno trafiały”. Ewa.

Termin:

Grupa praktykująca obejmuje 52 spotkania on-line, raz w tygodniu w czwartki, przez rok.

Spotkania w czwartki od 18.00-19.30.

Struktura spotkań:

  • Rozpoczęcie i przypomnienie wiedzy z poprzedniego tygodnia.
  • Temat przewodni – część teoretyczna, przykład z życia, dyskusja.
  • Ćwiczenia na forum grupy oraz „scenki”, czyli jak, uwzględniając zdobytą wiedzę, w rzeczywistości moglibyśmy przeprowadzić daną rozmowę.
  • Ćwiczenia w małych grupach.
  • Podsumowanie (czego się nauczyliśmy) i zakończenie.

Tematy:

Spotkania rozpoczniemy od przyjrzenia się podstawowemu założeniu Porozumienia bez Przemocy, że “wszystko co robimy lub mówimy może być postrzegane jako próba zaspokojenia potrzeb”. W miarę upływu kursu będziemy pogłębiać zrozumienie PbP, przechodząc do tematów bardziej zaawansowanych, np. dotyczących radzenia sobie ze złością czy tworzenia życia zgodnego z naszymi wartościami.

Kurs zawiera ponad 50 tematów ilustrowanych niezwykle ciekawymi przykładami z codziennego życia autora. Ich lista znajduje się tutaj: https://praktykawspolczucia.pl/lista-koncepcji/.

W trakcie trwania kursu, niezależnie od cotygodniowych spotkań, uczestnicy mogą organizować się w tzw. dwójki empatyczne, poświęcone wzajemnemu słuchaniu. Więcej informacji – na kursie.

Wymagania:

  • stabilne połączenie z internetem,
  • cicha przestrzeń, bez zakłóceń zewnętrznych w czasie spotkań (wiem, że nie zawsze jest to możliwe :),
  • chęć zdobywania wiedzy.

Prowadzenie:

Anna Makarska – od wielu lat edukatorka komunikacji wg metodologii Porozumienie bez Przemocy dr Marshalla B. Rosenberga, którą jest zafascynowana. Uczyła się u samego twórcy PbP – Marshalla B. Rosenberga – w czasie prowadzonych przez niego warsztatów (18 dni). Prowadzi regularnie warsztaty w Ośrodku Pomocy Psychologicznej Integra w Warszawie. Związana z jezuickim ośrodkiem w Suchej na Pomorzu przez prowadzenie Wakacyjnych Warsztatów Komunikacji i Porozumienia. Pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym. Wiedzę i praktykę w zakresie prowadzenia warsztatów zdobywała m. in. w międzynarodowej Szkole Liderów (20 dni, Co-Active Training Institute, USA), na warsztatach Marshalla B. Rosenberga i wielu innych, prowadzonych przez zagranicznych trenerów PbP. Grupy praktykujące prowadzi od momentu pojawienia się kursu Praktyka Współczucia w Polsce w 2020 r.

Koszt:

50-70 zł za każde spotkanie, płatne z góry za cały miesiąc, niezależnie od nieobecności.

Jeśli koszt jest jedyną przeszkodą w uczestnictwie, proszę o kontakt.

Zapisy:  mailem na: anna.makarska@gmail.com podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu,

lub telefonicznie: 503 476 647.

Zapraszam do wspólnej podróży!

 Z zainteresowanymi kursem będę odbywać rozmowę przez telefon, by upewnić się, że kurs jest dopasowany do oczekiwań danej osoby.

 

INTEGRA - Ośrodek Pomocy Psychologicznej

realizacja: estinet.pl

Poradnia INTEGRA dołączyła do Ośrodka Pomocy Psychologicznej "Bednarska".
www.bednarska.warszawa.pl