Wprowadzenie do Brainspotting
Rewolucyjnej Terapii Traumy
„Tam gdzie patrzymy, wpływa na to jak się czujemy”. – David Grand, PhD
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztacie, podczas którego zapoznacie się Państwo z jednym z najnowszych podejść terapeutycznych w leczeniu traumy.
Warsztat składać się będzie z części teoretycznej, w której omówione zostaną teoretyczne podstawy terapii Brainspotting, jak i przedstawione zostaną sposoby identyfikacji brainspot, t.j. Wewnętrzne Okno BSP, Zewnętrzne Okno BSP oraz Gazespotting.
W drugiej części odbędzie się demonstracja in vivo, dzięki której będziecie Państwo mogli zobaczyć jak Brainspottting może być zastosowany w terapii, jak i zaobserwować jak dokonuje się proces neuroplastycznej zmiany.
Wysoka skuteczność oraz szybkie efekty leczenia spowodowały, że reputacja terapii Brainspotting w ostatnich latach gwałtownie wzrosła, dzięki czemu stała się ona jedną z najpopularniejszych metod terapii traumy. Brainspotting opisywany jest w licznych czasopismach naukowych jako jedna z najskuteczniejszych metod pracy z traumą.
Czym jest Brainspotting? Brainspotting (BSP) jest innowacyjną metodą leczenia traumy i jej symptomów. Założenia teoretyczne terapii BSP i jej mechanizm działania zgodne są z najnowszymi osiągnięciami neuronauki, co wyjaśnia jej skuteczność oraz zdolność inicjowania naturalnych procesów w mózgu prowadzących do trwałej i głębokiej zmiany.
Jak działa Brainspotting? Brainspotting wykorzystuje odpowiednią pozycję oczu, dzięki której odnajdujemy dostęp do źródeł traumy oraz innych przykrych doświadczeń zapisanych w podkorowych strukturach mózgu. Owa pozycja oczu czyli tzw. brainspot jest psychofizjologicznie związana z pamięcią traumy. Dzięki relacyjnemu dostrojeniu terapeuty oraz skupionej uważności klienta wpatrującego się w brainspot stymulowane są naturalne procesy samouzdrawiania.
Dla kogo: Do udziału w warsztacie zapraszamy psychologów, psychoterapeutów, specjalistów terapii uzależnień, lekarzy, psychiatrów, oraz pedagogów pragnących pogłębić wiedzę niezbędną do pracy z traumą i innymi uwarunkowaniami psychosomatycznymi. Warsztat będzie otwarty dla coachów oraz osób zainteresowanych rozwojem osobistym.
Kiedy: 28 września 2019, godz. 15.00 do 17.30
Gdzie: Poradnia INTEGRA
ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa
Cena: 150 zł. W cenę wliczone są napoje i mała przekąska.
Rezerwacja: Aby zarezerwować miejsce należy dokonać wpłaty na konto pod nr bankowym: 72203000451110000003355300 tytułem wpłaty: „Warsztaty Brainspotting- imię, nazwisko”, po uprzednim zgłoszeniu swojego uczestnictwa.
Zgłoszenia przyjmowane są:
Od pon. – pt. w godzinach 9:00 – 20:00
Telefon: 697 011 207
e-mail: integra@spch.pl
Korzyść: Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat nowej metody leczenia traumy, zapoznają się ze źródłami wyjaśniającymi skuteczność terapii Brainspotting oraz będą mogli zastosować jeden ze sposobów zidentyfikowania brainspot i użyć go w swojej praktyce klinicznej oraz w życiu codziennym od razu po ukończeniu warsztatu.
Trener: Monika Gos – dyplomowany psycholog kliniczny, członek BPS (Chartered Member of The British Psychological Society) zarejestrowany przez HCPC (Health and Care Professions Council). Monika ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała oraz szkoliła się zawodowo zarówno w Polsce, USA jak i w Wielkiej Brytanii. Monika jest terapeutą Psychoanalizy Relacyjnej oraz metod skoncentrowanych na doświadczeniu i pracy z ciałem tj. Focusing, Core Energetics, oraz EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing). Monika jest superwizorem, trenerem Focusing oraz międzynarodowym trenerem Brainspotting. Aktualnie pracuje jako psycholog kliniczny w największej w Wielkiej Brytanii organizacji zajmującej się leczeniem uzależnień oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapii w Londynie. W swojej pracy terapeutycznej specjalizuje się w leczeniu traumy więzi oraz jej wszelkich konsekwencji. Monika pracuje także z artystami nad rozwojem kreatywności i potencjału.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w języku polskim:
http://www.ipe.edu.pl/public/files/s/bang.pdf
realizacja: estinet.pl