ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa

Sekrety Komunikacji

Sekrety Komunikacji

Sekrety Komunikacji

powstały w oparciu o „Porozumienie bez Przemocy” dr Marshalla B. Rosenberga, 28-29 stycznia 2023 r. w Warszawie prowadzony przez Annę Makarską i Adama Kusio

Sposób, w jaki komunikujemy się z innymi oraz ze sobą, określa jakość naszego życia”.
Tony Robbins

Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka, obok takich jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych relacji ze sobą i z innymi. Przedmiotem dwudniowego warsztatu będzie podstawowy środek budowania relacji, a mianowicie sposób w jaki rozmawiamy.

Co mówią uczestnicy wcześniejszych edycji:

„Warsztaty poruszyły mnie dogłębnie. Nie spodziewałem się, że relacje międzyludzkie mogą być tak fascynujące, jeśli wprowadzimy w życie kilka podstawowych zasad, które przyswoiłem na warsztatach. Polecam z całego serca wszystkim”. Piotr Zalewski

„Jeżeli emocjonalnie reagujesz na trudne sytuacje i dziwisz się, że inni się zamykają na ciebie – skorzystaj z tych warsztatów, a znajdziesz sposób na polepszenie samopoczucia swojego i Innych”. S. Maria Kowalik.

„Warsztaty te to dobry wstęp dla każdego, kto chce poznać podstawy metody PbP lub po prostu jej doświadczyć w komunikacji z innymi ludźmi. Największą zaletą warsztatów jest ich praktyczność. Teorii jest tyle, ile potrzeba do przeprowadzenia wielu angażujących ćwiczeń, koncentrujących się na potrzebach uczestników.”. Bartosz.

„Szczerze polecam uczestniczenie w tych warsztatach z kilku powodów. Po pierwsze – ze względu na przejrzyste tłumaczenie dość skomplikowanych kwestii dotyczących relacji międzyludzkich. Po drugie – wykorzystywanie konkretnych przykładów z życia uczestników, a nie czysto podręcznikowych”. Joanna Górska.

OPIS WARSZTATU

Dwudniowy warsztat stanowi całość i zapoznaje uczestników z podstawowymi komponentami i procesami Porozumienia bez Przemocy. Jest okazją do poznania i doświadczenia metody przez osoby, które jeszcze jej nie znają, lub znają ją tylko z lektury książek, artykułów, itp. Dla osób, które już uczestniczyły w warsztatach PbP, może to być świetna okazja do przypomnienia i ugruntowania zdobytej uprzednio wiedzy i doświadczenia.

Co będziemy robić?

Będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne kluczowe w relacjach, zwracać uwagę na jakość naszego myślenia, na język jakiego używamy, i uświadamiać sobie blokady komunikacyjne prowadzące do nieporozumień. Wszystko to w oparciu o model  Porozumienia bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication) amerykańskiego psychologa dr Marshalla B. Rosenberga.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy pragną:

 • poprawiać jakość relacji osobistych i zawodowych;
 • zapobiegać nieporozumieniom;
 • szczerze wyrażać siebie w sposób uwzględniający innych;
 • słuchać innych ze zrozumieniem i empatią.

Na warsztacie:

 • poznasz zasady komunikacji, która jest skuteczna, a zarazem oparta na szacunku i zrozumieniu;
 • zaczniesz rozpoznawać uczucia i potrzeby u siebie oraz u innych osób;
 • odpowiesz na pytanie: „co autor miał na myśli”, czyli o co może chodzić drugiej osobie ?
 • dowiesz się, co najbardziej blokuje komunikację;
 • przekonasz się, że nawet w sytuacjach konfliktowych możesz zachować życzliwość;
 • odkryjesz motywację kryjącą się za tym, co mówisz;
 • doświadczysz jasności i ulgi, gdyż zupełnie inaczej spojrzysz na swoje relacje;

Co wyróżnia ten warsztat?

 • przejrzysty, spójny model komunikacji;
 • żadnych manipulacji i sztuczek;
 • gwarancja, że zastosowanie tylko wybranych elementów poznanych na warsztatach, poprawi twoje relacje.

 

Prowadzący:

Anna Makarska

Od wielu lat edukatorka komunikacji wg metodologii Marshalla B. Rosenberga Nonviolent Communication, którą jest zafascynowana. Porozumienie bez Przemocy poznaje od 2005 roku – od czasu, kiedy dr Marshall B. Rosenberg był w Polsce. Była u niego dwukrotnie na warsztatach, łącznie 18 dni. Potem uczyła się u innych trenerów zagranicznych. Prowadzi regularnie warsztaty o tej tematyce. Kształciła się też w wlelu nurtach rozwoju osobistego, m. in. w międzynarodowej Szkole Liderów Co-Active Training Institute (USA, 20 dni).

Uczy nawyków ułatwiających porozumienie. Prowadzi regularnie warsztaty w Ośrodku Pomocy Psychologicznej INTEGRA w Warszawie oraz zdalnie. Pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym.

Adam Kusio

Od 6 lat po odejściu z międzynarodowej firmy prowadzi warsztaty, grupy praktykujące i mediacje w tym grupowe w formie Kręgów Naprawczych. Wszystkie aktywności łączy Nonviolent Communication (NVC) Marshalla Rosenberga.

Koordynuje polską wersję całorocznego, internetowego kursu Thoma Bonda Praktyka Współczucia (www.praktykawspolczucia.pl).

Kompetencje trenerskie nabył w Szkole Warsztatu i Treningu Psychologicznego w Ośrodku Intra. Rozumienie ducha i praktyk  NVC zdobył podczas ok. 630 godzin warsztatów i ćwiczeń prowadzonych przez kilkunastu trenerów z Polski, Niemiec, Holandii, USA oraz Wielkiej Brytanii.

Jest mężem i ojcem dwóch nastolatek i nieustannie poszukuje sposobów na budowanie relacji opartych na zrozumieniu, wolności i odpowiedzialności.

Termin:

28-29 stycznia 2023 r.
Sobota, w godz: 9:00-15:00 (30 min przerwy obiadowej).
Niedziela, w godz: 9:00-13:00.

Miejsce:

Ośrodek Pomocy Psychologicznej INTEGRA,

ul. Wilcza 66/68, 00-679Warszawa.

Zapisy:

Email: anna.makarska@gmail.com  lub tel: 503 476 647
Email: kusioadam1@gmail.com lub tel: 668 113 859

Opłata za udział w warsztacie: 460 zł.

Dwie osoby zapisujące się razem – 440 zł od osoby.
Instytucja/firma (z fakturą) – 560 zł od osoby.
Wniesienie opłaty rezerwuje miejsce na warsztacie.
Jeśli wysokość opłaty uniemożliwia Ci uczestniczenie w warsztacie, napisz do nas lub zadzwoń. Poszukamy rozwiązań.

Wpłaty: 

Odbiorca: Instytut Psychologii Mitu i Komunikacji.
Nr rachunku: 20 2530 0008 2016 1057 2361 0001
Tytułem: Sekrety + imię i nazwisko uczestnika lub uczestniczki.

Zwroty:

W przypadku odwołania przez nas warsztatu, niezwłocznie zwracamy wniesioną opłatę.

Uczestnikom zwracamy wniesioną opłatę niezwłocznie tylko w przypadku zaistnienia tzw. siły wyższej. W przypadku takiej sytuacji prosimy o kontakt, byśmy mogli zaproponować to miejsce komuś innemu.

INTEGRA - Ośrodek Pomocy Psychologicznej

realizacja: estinet.pl