Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

Nowości

Serdecznie zapraszamy na warsztaty:

Sekrety Komunikacji

oparte na metodzie „Porozumienie bez Przemocy”  Marshalla Rosenberga.

 

1-2 czerwca 2019 r. w godzinach 10:00-16:00

 

Sposób w jaki komunikujemy się z innymi oraz ze sobą, określa jakość naszego życia.

Tony Robbins

 

Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka obok takich, jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Jako ludzie, aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych, głębokich relacji z innymi, jak również ze sobą. Przedmiotem dwudniowych warsztatów będzie jeden ze środków budowania owych relacji, a mianowicie sposób w jaki rozmawiamy.

Na warsztatach będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne kluczowe w relacjach, zwracać uwagę na jakość naszego myślenia, na język jakiego używamy i identyfikować blokady komunikacyjne prowadzące do nieporozumień w relacjach. Wszystko to w oparciu o model  Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communictation) amerykańskiego psychologa dr Marshalla Rosenberga.

 

Dla kogo?

 

dla wszystkich, którzy pragną:

– poprawiać jakość relacji osobistych i zawodowych;

– zapobiegać nieporozumieniom;

– autentycznie wyrażać siebie;

– słuchać innych ze zrozumieniem;

– nauczyć się udzielać informacji zwrotnej.

 

 

Na warsztatach:

 

– poznasz sekrety komunikacji, która jest skuteczna, a zarazem oparta na szacunku i zrozumieniu;

– odpowiesz na pytanie: „co autor miał na myśli” czyli o co może chodzić drugiej osobie ?

– dowiesz się, co najbardziej blokuje komunikację;

– przekonasz się, że nawet w sytuacjach konfliktowych możesz zachować życzliwość;

– odkryjesz motywację, kryjącą się tym, co mówisz;

– doświadczysz jasności i ulgi, gdyż zupełnie inaczej spojrzysz na swoje relacje.

­

 

 

 

Co wyróżnia te warsztaty?

 • przejrzysty, spójny model komunikacji;
 • żadnych manipulacji i sztuczek;
 • gwarancja, że zastosowanie tylko wybranych elementów poznanych na warsztatach, poprawi twoje relacje.

 

 

Uczestnik dwudniowych warsztatów „Sekrety Komunikacji” powiedział:

 

„Warsztaty poruszyły mnie dogłębnie. Zainspirowały mnie do wprowadzania w codzienne życie metod skutecznego porozumiewania się. Prowadząca, z niezwykłym zaangażowaniem i w przystępny sposób przekazała wiedzę, którą mogę rozwijać dalej. Nie spodziewałem się, że relacje międzyludzkie mogą być tak fascynujące, jeśli wprowadzimy w życie kilka podstawowych zasad, które przyswoiłem na warsztatach. Polecam z całego serca wszystkim”.

Piotr Zalewski

 

 

PROWADZENIE:

 

Anna Makarska – od lat zafascynowana Porozumieniem bez Przemocy. Odbyła wiele szkoleń z międzynarodowymi, certyfikowanymi trenerami, w tym z twórcą metody, dr Marshallem Rosenbergiem (USA). Jest w procesie uzyskiwania międzynarodowej certyfikacji przy Center for Nonviolent Communication w Albuquerque, USA. Pragnie przekazywać wiedzę oraz dostarczać  narzędzi, które transformują komunikację, relacje i nas samych. Anna pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym i w pracy z liderami.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z prowadzącą na e-mail: anna.makarska@gmail.com lub telefon: 503 47 66 47

TERMIN: 1-2 czerwca 2019 r. w godzinach 10:00-16:00

 

MIEJSCE: CENTRUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ STOWARZYSZENIA PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH INTEGRA, ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa.

ZAPISY: Anna Makarska, e-mail: anna.makarska@gmail.com, tel. 503 476647. Przy zapisywaniu się prosimy o podanie numeru telefonu do kontaktu.

KOSZT: 380 zł, płatne na konto Anna Makarska nr: 28 1870 1045 2078 1000 6694 0001 tytułem: „Sekrety” oraz imię i nazwisko zgłaszanej osoby. Dokonanie wpłaty potwierdza miejsce na warsztatach.

Uwaga: 2-dniowe warsztaty stanowią całość i zapoznają uczestników z podstawami Porozumienia bez Przemocy.

Jeśli jednak nie możecie Państwo w tym terminie skorzystać z dwóch dni warsztatów, istnieje możliwość zapisania się na jeden dzień. Wtedy prosimy osoby zapisujące się na pierwszy dzień warsztatów o wpłatę 190 zł tytułem: „Sekrety I” oraz imię i nazwisko uczestnika. Z kolei osoby, które już uczestniczyły w pierwszym dniu warsztatów, zapraszamy na dzień drugi. Wtedy prosimy wnieść wpłatę 190 zł tytułem: „Sekrety II” plus imię i nazwisko uczestnika.

 

Na warsztatach zapewniamy komfort uczenia się w kameralnej grupie osób o podobnych zainteresowaniach. W ramach warsztatów uczestnicy otrzymają materiały potrzebne do wykonywania ćwiczeń oraz zaświadczenie o uczestniczeniu w warsztatach.

 

 

Farmakoterapia zaburzeń depresyjno-lękowych[1]

Prowadzący: dr n. farm Agnieszka Kowalczyk[2]

W powszechnym obecnie problemie zmagań pacjenta z zaburzeniami depresyjno-lękowymi obok nieodzownej psychoterapii wymagana jest niejednokrotnie pomoc farmakologiczna. Farmakoterapia umożliwia pozyskanie niezbędnej do dalszej pracy psychoterapeutycznej – kondycji emocjonalnej, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym stadium choroby. Zrozumienie  mechanizmów działania środków leczniczych, czyli ich wpływu na patofizjologiczne zmiany w neuroprzekaźnictwie ośrodkowego układu nerwowego da sposobność łatwiejszej oceny stanu pacjenta. Zapoznanie się z działaniami niepożądanymi terapeutyków – pozwoli na pełniejsze zrozumienie funkcjonowania chorego, a także usprawni współpracę między psychoterapeutą a lekarzem. Poznanie podstaw wiedzy farmakologicznej, umożliwi osobie prowadzącej psychoterapię pełniejsze zrozumienie pacjenta, a tym samym przyspieszy proces zdrowienia.

Spotkanie ma na celu przybliżenie mechanizmów działania środków leczniczych stosowanych w psychoterapii zaburzeń lękowych i depresji; zapoznanie z podstawowymi grupami produktów leczniczych stosowanych w wyżej wymienionych jednostkach chorobowych i poznanie działań niepożądanych, towarzyszących przyjmowaniu wspomnianych leków.

Zapraszam do udziału w szkoleniu

Agnieszka Kowalczyk

Termin: sobota 22 czerwiec, godzina: 13,15 – 16.30. Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne (2 x 1,5h)

Miejsce: INTEGRA – ul. Wilcza 66/68

Liczba miejsc ograniczona. Istnieje możliwość powtórzenia tego szkolenia – jeśli będzie taka potrzeba, jak również zorganizowania jego kontynuacji w odniesieniu do innych chorób i zaburzeń psychicznych.

Koszt: 150.00 złotych za cały pierwszy czterogodzinny blok

ZGŁOSZENIA: sekretariat@spch.pl     lub      tel.: 697 011 207

WPŁATY POTWIERDZAJĄCE DEKLARACJĘ UCZESTNICTWA DO 20 MAJA 2019,

Wpłaty na numer konta: 72203000451110000003355300

tytułem wpłaty: imię i nazwisko; szkolenie z farmakoterapii zab. depresyjno-lękowych

[1] Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat depresja stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym. Na świecie choruje na nią od 320 do 350 mln ludzi, stanowi to 4,3% globalnego obciążenia chorobami. W Polsce u 3 proc. dorosłych mieszkańców (766 tys. osób) wystąpił przynajmniej jeden epizod depresyjny. Ogółem 1 878 tys. – 5, 1% populacji – zaburzenia depresyjne,1 439 tys. – 3,9% zaburzenia lękowe. Na depresję cierpi 5%. osób powyżej 50 roku życia, a w grupie dzieci/młodzieży w wieku 6-12 lat wskaźnik ten wynosił 2%. Spośród 50 monitorowanych krajów Polska zajmuje odpowiednio 9 i 8 miejsce wśród państw o największym obciążeniu tymi zaburzeniami. Depresja jest uznawana za najczęstszą przyczynę samobójstw: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/uwaga-depresja.html

[2] Ukończyła z wyróżnieniem studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie w 2000 roku. Niezaspokojone pragnienie zdobywania wiedzy skierowało jej kroki do Ośrodka Informacji Naukowej Pharma (dawniej OIN Polfa). Tam zajmowała się pracą przy organizacji szkoleń dla farmaceutów i redagowaniem artykułów do czasopisma „Terapia i Leki”. Obecnie znalazła swoje miejsce na ziemi w zgłębianiu tajników farmakologii i dzieleniu się nimi ze Studentami w Zakładzie Farmakodynamiki Wydziału Farmaceutycznego WUM, gdzie w 2018 r. obroniła z wyróżnieniem swoją pracę doktorską.

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty:

Sekrety Komunikacji

oparte na metodzie „Porozumienie bez Przemocy”  Marshalla Rosenberga.

 

30-31 marca 2019 r. w godzinach 10:00-16:00

 

Sposób w jaki komunikujemy się z innymi oraz ze sobą, określa jakość naszego życia.

Tony Robbins

 

Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka obok takich, jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Jako ludzie, aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych, głębokich więzi z innymi, jak również ze sobą. Przedmiotem dwudniowych warsztatów będzie jeden ze środków budowania owych więzi, a mianowicie sposób w jaki rozmawiamy.

Na warsztatach będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne kluczowe w relacjach, zwracać uwagę na jakość naszego myślenia, na język jakiego używamy i identyfikować blokady komunikacyjne prowadzące do nieporozumień w relacjach. Wszystko to w oparciu o model  Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communictation) amerykańskiego psychologa dr Marshalla Rosenberga.

 

Dla kogo?

 

dla wszystkich, którzy pragną uczyć się:

– poprawiać jakość relacji osobistych i zawodowych,

– zapobiegać nieporozumieniom, rozwiązywać konflikty,

– słuchać innych ze zrozumieniem i autentycznie wyrażać siebie.

 

Na warsztatach:

 

– poznasz sekrety komunikacji, która jest skuteczna, a zarazem oparta na szacunku i zrozumieniu;

– dowiesz się, co najbardziej blokuje komunikację;

– przekonasz się, że nawet w sytuacjach konfliktowych możesz zachować życzliwość i empatię,  oraz  wiele innych.

 

 

Co wyróżnia te warsztaty?

 • przejrzysty, spójny model komunikacji;
 • żadnych manipulacji i sztuczek;
 • gwarancja, że zastosowanie tylko wybranych elementów poznanych na warsztatach, poprawi twoje relacje.

 

 

Uczestnik dwudniowych warsztatów „Sekrety komunikacji” powiedział:

 

„Warsztaty poruszyły mnie dogłębnie. Zainspirowały mnie do wprowadzania w codzienne życie metod skutecznego porozumiewania się. Prowadząca, z niezwykłym zaangażowaniem i w przystępny sposób przekazała wiedzę, którą mogę rozwijać dalej. Nie spodziewałem się, że relacje międzyludzkie mogą być tak fascynujące, jeśli wprowadzimy w życie kilka podstawowych zasad, które przyswoiłem na warsztatach. Polecam z całego serca wszystkim”.

Piotr Zalewski

 

 

PROWADZENIE:

 

Anna Makarska – od lat zafascynowana Porozumieniem bez Przemocy. Odbyła wiele szkoleń z międzynarodowymi, certyfikowanymi trenerami, w tym z twórcą metody, dr Marshallem Rosenbergiem (USA). Jest w procesie uzyskiwania międzynarodowej certyfikacji przy Center for Nonviolent Communication w Albuquerque, USA. Pragnie przekazywać wiedzę oraz dostarczać cennych narzędzi, które nie tylko transformują komunikację i relacje, ale przede wszystkim nas samych. Anna pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu

koaktywnym i w pracy z liderami.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z prowadzącą na e-mail: anna.makarska@gmail.com lub telefon: 503 47 66 47

TERMIN: 30-31 marca 2019 r. w godzinach 10:00-16:00

 

MIEJSCE: OŚRODEK POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ STOWARZYSZENIA PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH INTEGRA, ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa.

ZAPISY: Anna Makarska, e-mail: anna.makarska@gmail.com, tel. 503 476647. Przy zapisywaniu się prosimy o podanie numeru telefonu do kontaktu.

KOSZT: 380 zł, płatne na konto Anna Makarska nr: 28 1870 1045 2078 1000 6694 0001 tytułem: „Sekrety” oraz imię i nazwisko zgłaszanej osoby. Dokonanie wpłaty potwierdza miejsce na warsztatach.

Uwaga: 2-dniowe warsztaty stanowią całość i zapewniają uczestnikom zapoznanie się z metodą Porozumienie bez Przemocy.

Jeśli jednak nie możecie Państwo w tym terminie skorzystać z dwóch dni warsztatów, istnieje możliwość zapisania się na jeden dzień. Wtedy prosimy osoby zapisujące się na pierwszy dzień warsztatów o wpłatę 190 zł tytułem: „Sekrety I” oraz imię i nazwisko uczestnika. Z kolei osoby, które już uczestniczyły w pierwszym dniu warsztatów, zapraszamy na dzień drugi. Wtedy prosimy wnieść wpłatę 190 zł tytułem: „Sekrety II” plus imię i nazwisko uczestnika.

 

Na warsztatach zapewniamy komfort uczenia się w kameralnej grupie osób o podobnych zainteresowaniach. W ramach warsztatów uczestnicy otrzymają materiały potrzebne do wykonywania ćwiczeń oraz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach.

Zapraszamy na

cykl warsztatów pogłębiających praktykę komunikacji w nurcie Porozumienia bez Przemocy

w pierwszej połowie 2019 r. w oparciu o wiedzę, narzędzia i procesy PBP, będziemy uczyć się:

 • doskonalić jasne wyrażanie siebie i empatię;
 • zmieniać swój stan wewnętrzny/swoje samopoczucie;
 • nawiązywać kontakt ze swoją osobistą siłą, zamiast użalania się nad sobą;
 • dokonywać zmian w życiu przez świadome podejmowanie decyzji spójnych z własnym systemem wartości;
 • zamykać niektóre trudne sprawy z przeszłości;
 • używać języka zgodnego z zasadami NVC i jednocześnie brzmiącego naturalnie;
 • uzyskiwać większy dostęp do “energii życiowej”;
 • dostrzegać sytuacje, w których rezygnujesz z własnej siły i mocy;
 • przeformułowywać niektóre ze swoich wewnętrznych przekonań;
 • radzić sobie ze wstydem, poczuciem winy, złością oraz jak się “zaprzyjaźnić” z tymi uczuciami;

 

Zapraszam w 5-miesięczną “podróż” do siebie i do innych.

Zajęcia będą odbywać się w kameralnej grupie 8-12 osób. Wymagana jest znajomość podstaw Porozumienia bez Przemocy. Jeśli ktoś nie zna jeszcze PBP, a chciałby  uczestniczyć lub ma inne pytania związane z programem, proszę o kontakt na: anna.makarska@gmail.com lub tel. 503 47 66 47

 PROWADZENIE:

Anna Makarska – od lat zafascynowana Porozumieniem bez Przemocy. Odbyła wiele szkoleń z międzynarodowymi, certyfikowanymi trenerami, w tym z twórcą metody,

dr Marshallem Rosenbergiem. Jest w procesie uzyskiwania międzynarodowej certyfikacji przy Center for Nonviolent Communication w Albuquerque, USA. Pragnie przekazywać wiedzę oraz dostarczać cennych narzędzi, które nie tylko transformują komunikację i relacje, ale przede wszystkim, nas samych.

Anna pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym i w pracy z liderami.

 

Terminy: 20 stycznia, 16 lutego, 23 marca, 28 kwietnia, 19 maja. Dodatkowo cotygodniowa praktyka w parach i możliwość kontaktu na specjalnie utworzonym forum dla uczestników warsztatów.

Godziny zajęć: 10:00-17:00

 

Miejsce: OŚRODEK POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ STOWARZYSZENIA PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH INTEGRA

ul. Wilcza 66/68 Warszawa

_______________________________

CENY: 850 zł za cały cykl warsztatów przy zapisaniu się i wpłaceniu 50% kwoty najpóźniej do 10 stycznia 2019 r. Kolejna rata do 10 lutego

2019 r. Po 10 stycznia cena 990 zł za cały cykl warsztatów.

 

Uwaga: Istnieje możliwość rozłożenia płatności na więcej rat. Prosimy o kontakt z prowadzącą w tej sprawie.

 

WPŁATY na konto:  Anna Makarska 28 1870 1045 2078 1000 6694 0001

 

ZAPISY: jeśli chcesz zarezerwować miejsce skontaktuj się na anna.makarska@gmail.com

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

UWAGA!!!

GRUPA 12 KROKÓW, która ruszyła 1 października przyjmie jeszcze 2-3 osoby.

Zapraszam serdecznie!

Szczegóły poniżej:

Wreszcie żyć! – Warsztaty 12 kroków ku pełni życia.

Warsztaty są dla tych, którzy:

• chcą poznać realnego siebie, swoje uczucia, myśli, przekonania, pragnienia
• chcą poprawić relację z samym sobą
• chcą przyjrzeć się i poprawić swoją relację z Bogiem, najbliższymi, innymi ludźmi
• mają tendencję do izolowania się, wycofywania się
• zostali zranieni w dzieciństwie
• mają zaniżoną samoocenę, czują się niezrozumiani, odrzuceni
• mają problem z komunikowaniem się z innymi ludźmi
• zaniedbują własne potrzeby, pragnienia lub ich nie odczuwają
• posiadają nadmierną potrzebę kontroli siebie i innych, przeżywają lęki
• zmagają się z konfliktami wewnętrznymi i zewnętrznymi
• są przesadnie odpowiedzialni lub przesadnie nieodpowiedzialni
• są uwikłani w uzależnienia osobiste lub uzależnieni od innych osób
• chcą pracować w grupie, są otwarci na nowe znajomości i wsparcie od innych
• chcą odzyskać poczucie sprawczości
• chcą odzyskać wolność wewnętrzną, swój potencjał – nareszcie żyć twórczo i radośnie

Program opiera się na programie 12 kroków AA. Korzysta z dorobku psychologii. Dodatkowo osobista i grupowa praca inspirowana jest tekstami biblijnymi, chrześcijańską wizją człowieka, jego rozwoju.

Czas:

• spotkania odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki od godz. 20.05 do godz. 22.05
• pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października 2018 roku
• przez kolejne 16-24 miesięcy – w zależności od dynamiki grupy

Miejsce:

• OPP Integra, ul. Wilcza 66/68, Warszawa, sala nr 6

Koszty uczestnictwa:

• 50 zł za każde 2-godzinne spotkanie, płatne z góry za cały miesiąc (niezależnie od nieobecności) + jednorazowy wkład 50 zł za materiały do pracy (płatne na pierwszym spotkaniu)

Zapisy:

• Pod nr tel. 697 011 207, mail: sekretariat@spch.pl
• Kwalifikacja do grupy poprzedzona jest około 30-minutową, bezpłatną wstępną rozmową z prowadzącą zajęcia

Prowadząca:

• Beata Misztal – mgr teologii, po doradztwie psychologicznym w SPCH, jest na ostatnim semestrze psychologii klinicznej i zdrowia na Uniwersytecie SWPS

UWAGA! LISTA NA  WARSZTATY JEST JUŻ ZAMKNIĘTA!

Zapraszamy na warsztaty coachingu zdrowia

JA I JEDZENIE: KARMIĘ CIAŁO CZY ZATYKAM DUSZĘ?

Cykl 7 spotkań warsztatowych pomagających w poznaniu i zrozumieniu własnego stosunku do jedzenia, w szczególności tzw. jedzenia emocjonalnego, prowadzącego do zaburzeń jedzenia, niepokoju, wyrzutów sumienia oraz przejadania się. Z wykorzystaniem Reguł Duchownych i mądrości Św. Ignacego z Loyoli.

Pierwsze spotkanie 05 listopada 2018r.

Dla kogo:
◊ Dla tych, którzy obserwują u siebie silne pragnienie jedzenia w momentach intensywnych emocji, co zwykle kończy się podjadaniem żywności śmieciowej i przejadaniem lub niejedzeniem.
◊ Dla tych, którzy wiedzą, że „za bardzo” i „za dużo” nigdy człowiekowi nie służy, a rozsądna samodyscyplina to ważna droga wolności człowieka

◊ Dla tych, którzy pragną zrozumieć i uporządkować swoją relację z jedzeniem – najtrudniejszą relację człowieka, zdaniem  Św. Ignacego z Loyoli.

Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali
św. Jan Paweł II

Warsztaty przybliżą tematykę oraz umożliwią indywidualną pracę nad zagadnieniami:
• Mechanizmy emocjonalnej potrzeby jedzenia oraz nieświadome schematy i nawyki
• Motywacja własna, przekonania i sabotażyści zdrowego stylu życia

 Emocjonalne, społeczne i duchowe ,,głody”, kompensowane zajadaniem

• Praktyczne techniki i narzędzia jak zmienić nastawienie do pożywienia – by to co jemy nas karmiło, by dawało nam energię, radość i pokój.
• Elementy mentoringu w zakresie zdrowej żywności i odżywiania dla zdrowia
• Uporządkowanie relacji z jedzeniem oraz ogólnie konsumpcją z wykorzystaniem Reguł Duchownych św. Ignacego z Loyoli.

Na spotkaniach będą stosowane różne formy pracy (ćwiczenia, studia przypadków, testy), a także zadania indywidualne do doświadczenia między sesjami. Uczestnicy będą prowadzić dzienniki odżywiania i jedzenia emocjonalnego, które umożliwią osobistą diagnozę i zmianę odżywiania.
Praca w grupie 8-12 osób, stąd obowiązuje pierwszeństwo zgłoszenia i wpłaty.

Prowadząca: Marta Pawłowska MBA – coach zdrowia rodziny, akredytowany w   Izbie Coachingu, pasjonat integralnej koncepcji zdrowia człowieka – ciała, duszy i ducha. Specjalizuje  się w zaburzeniach jedzenia i zachowaniach kompulsywnych.

Termin: 05.11, 12.11, 19.11, 26.11, 03.12, 10.12, 17.12, w godz. 18.00-19.45
Zgłoszenia: integra@spch.pl, tel. 697 011 207

Dodatkowe informacje oraz pytania: Marta Pawłowska, TEL. 609 89 87 74,  www.korzenieskrzydla.pl oraz marta@korzenieskrzydla.pl
Koszt: 380 zł płatne do 15.10.2018 na konto 72203000451110000003355300
Miejsce: Ośrodek Pomocy Psychologicznej SPCh INTEGRA, ul. Wilcza 66/68. sala nr 6

W związku ze zgłoszeniem się wymaganej liczby uczestników grupa na te warsztaty została już zamknięta.

Osoby zainteresowane zapraszamy do obserwowania naszej strony jak tylko pojawią się nowe terminy warsztatów wznowimy zapisy.

 

Zapraszamy na warsztaty coachingu zdrowia

JA I JEDZENIE: KARMIĘ CIAŁO CZY ZATYKAM DUSZĘ?

Cykl 7 spotkań warsztatowych pomagających w poznaniu i zrozumieniu własnego stosunku do jedzenia, w szczególności tzw. jedzenia emocjonalnego, prowadzącego do zaburzeń jedzenia, niepokoju, wyrzutów sumienia oraz przejadania się. Z wykorzystaniem Reguł Duchownych i mądrości Św. Ignacego z Loyoli.

Pierwsze spotkanie 17 września 2018

Dla kogo:
◊ Dla tych, którzy obserwują u siebie silne pragnienie jedzenia w momentach intensywnych emocji, co zwykle kończy się podjadaniem żywności śmieciowej i przejadaniem lub niejedzeniem.
◊ Dla tych, którzy wiedzą, że „za bardzo” i „za dużo” nigdy człowiekowi nie służy, a rozsądna samodyscyplina to ważna droga wolności człowieka

◊ Dla tych, którzy pragną zrozumieć i uporządkować swoją relację z jedzeniem – najtrudniejszą relację człowieka, zdaniem  Św. Ignacego z Loyoli.

Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali
św. Jan Paweł II

Warsztaty przybliżą tematykę oraz umożliwią indywidualną pracę nad zagadnieniami:
• Mechanizmy emocjonalnej potrzeby jedzenia oraz nieświadome schematy i nawyki
• Motywacja własna, przekonania i sabotażyści zdrowego stylu życia

 Emocjonalne, społeczne i duchowe ,,głody”, kompensowane zajadaniem

• Praktyczne techniki i narzędzia jak zmienić nastawienie do pożywienia – by to co jemy nas karmiło, by dawało nam energię, radość i pokój.
• Elementy mentoringu w zakresie zdrowej żywności i odżywiania dla zdrowia
• Uporządkowanie relacji z jedzeniem oraz ogólnie konsumpcją z wykorzystaniem Reguł Duchownych św. Ignacego z Loyoli.

Na spotkaniach będą stosowane różne formy pracy (ćwiczenia, studia przypadków, testy), a także zadania indywidualne do doświadczenia między sesjami. Uczestnicy będą prowadzić dzienniki odżywiania i jedzenia emocjonalnego, które umożliwią osobistą diagnozę i zmianę odżywiania.
Praca w grupie 8-12 osób, stąd obowiązuje pierwszeństwo zgłoszenia i wpłaty.

Prowadząca: Marta Pawłowska MBA – coach zdrowia rodziny, akredytowany w   Izbie Coachingu, pasjonat integralnej koncepcji zdrowia człowieka – ciała, duszy i ducha. Specjalizuje  się w zaburzeniach jedzenia i zachowaniach kompulsywnych.

Termin: 17.09, 24.09, 01.10, 08.10, 15.10, 22.10, 29.10, w godz. 18.00-19.45
Zgłoszenia: integra@spch.pl, tel. 697 011 207

Dodatkowe informacje oraz pytania: Marta Pawłowska, TEL. 609 89 87 74,  www.korzenieskrzydla.pl oraz marta@korzenieskrzydla.pl
Koszt: 380 zł płatne do 15.08.2018 na konto 72203000451110000003355300
Miejsce: Ośrodek Pomocy Psychologicznej SPCh INTEGRA, ul. Wilcza 66/68. sala nr 6

Warsztaty są dla tych, którzy:      

 • chcą poznać realnego siebie, swoje uczucia, myśli, przekonania, pragnienia
 • chcą poprawić relację z samym sobą
 • chcą przyjrzeć się i poprawić swoją relację z Bogiem, najbliższymi, innymi ludźmi
 • mają tendencję do izolowania się, wycofywania się
 • zostali zranieni w dzieciństwie
 • mają zaniżoną samoocenę, czują się niezrozumiani, odrzuceni
 • mają problem z komunikowaniem się z innymi ludźmi
 • zaniedbują własne potrzeby, pragnienia lub ich nie odczuwają
 • posiadają nadmierną potrzebę kontroli siebie i innych, przeżywają lęki
 • zmagają się z konfliktami wewnętrznymi i zewnętrznymi
 • są przesadnie odpowiedzialni lub przesadnie nieodpowiedzialni
 • są uwikłani w uzależnienia osobiste lub uzależnieni od innych osób
 • chcą pracować w grupie, są otwarci na nowe znajomości i wsparcie od innych
 • chcą odzyskać poczucie sprawczości
 • chcą odzyskać wolność wewnętrzną, swój potencjał – nareszcie żyć twórczo i radośnie

Program opiera się na programie 12 kroków AA. Korzysta z dorobku psychologii. Dodatkowo osobista i grupowa praca inspirowana jest tekstami biblijnymi, chrześcijańską wizją człowieka, jego rozwoju.

Czas:

 • spotkania odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki od godz. 20.05 do godz. 22.05
 • pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października 2018 roku
 • przez kolejne 16-24 miesięcy – w zależności od dynamiki grupy

Miejsce:

 • OPP Integra, ul. Wilcza 66/68, Warszawa, sala nr 6

Koszty uczestnictwa:

 • 50 zł za każde 2-godzinne spotkanie, płatne z góry za cały miesiąc (niezależnie od nieobecności) + jednorazowy wkład 50 zł za materiały do pracy (płatne na pierwszym spotkaniu)

Zapisy:

 • Pod nr tel. 697 011 207, mail: sekretariat@spch.pl
 • Kwalifikacja do grupy poprzedzona jest około 30-minutową, bezpłatną wstępną rozmową z prowadzącą zajęcia

Prowadząca:

 • Beata Misztal – mgr teologii, po doradztwie psychologicznym w SPCH, jest na ostatnim semestrze psychologii klinicznej i zdrowia na Uniwersytecie SWPS
 
Wreszcie żyć!
Warsztaty 12 kroków ku pełni życia
 
Warsztaty przeznaczone są dla osób, które:
 
 czują pustkę, bliżej nieokreślony brak, nie potrafią odnaleźć sensu w życiu
 czują się samotne, nierozumiane, wyalienowane
 czują głód relacji, chcą nawiązać nowe znajomości, dawać i czerpać wsparcie od innych
 chcą bliżej siebie poznać, zaprzyjaźnić się ze sobą, swoim ciałem, oraz odkryć swój potencjał
 chcą nauczyć się komunikowania swoich potrzeb, pragnień i uczuć
 chcą przyjrzeć się swoim myślom, zachowaniom i uczuciom, które utrudniają kontakt ze sobą i innymi
 chcą nauczyć się twórczo kierować swoim życiem
 chcą poprawić swoje relacje z rodziną, przyjaciółmi i Bogiem
 
Zajęcia inspirowane są programem 12 kroków AA poszerzonym o psychologiczną i duchową refleksję. Bazują na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączą rozwój duchowy z psychoedukacją.
 
Warsztaty obejmują:
 spotkania grupowe raz w tygodniu, w poniedziałki od godz. 17.00 do 19.00,
od dn. 5 marca 2018 r. przez około 16 miesięcy
 osobistą pracę z książką, oraz materiałami przygotowanymi przez prowadzącą
 
Miejsce: OPP Integra, ul. Wilcza 66/68, Warszawa, sala 5.
 
Koszt: 50 zł za każde spotkanie 2-godzinne, płatne z góry za cały miesiąc (niezależnie od nieobecności) + jednorazowy wkład 50 zł za książkę (płatne na pierwszym spotkaniu)
 
Zapisy na warsztaty pod nr tel. 697 011 207, mail: integra@spch.pl
Kwalifikacja do grupy poprzedzona jest około 30-minutową, bezpłatną wstępną rozmową z prowadzącą zajęcia.
 
Prowadząca: Barbara Wangler – psychoterapeuta, pedagog, mediator.
 
Zapraszam Cię do pogłębionego spotkania ze sobą, innymi ludźmi i Bogiem.
Partnerzy